The stage is yours!

spektakle teatralne dla uczących się angielskiego
 

Prawdziwa gratka dla miłośników teatru i jednocześnie uczących się języka angielskiego.

Z e względu na sytuację na świecie związaną z COVID-19 londyński National Theatre, zamknięty na czas kryzysu, postanowił udostępnić na YouTube zapisy wyśmienitych spektakli z równie doskonałymi, światowej klasy aktorami w rolach głównych. Jest to forma popularyzacji sztuki teatralnej jak i okazja do zebrania funduszy przez National Theatre, który z uwagi na obecną sytuację nie może funkcjonować. Nagrania są opatrzone napisami więc to doskonała okazja do nauki czy podszlifowania słownictwa angielskiego.

Do piątku 8 maja 2020 r. dostępny jest „Frankestein” z Benedictem Cumberbatchem oraz Jonnym Lee Millerem. To, co robi Benedict Cumberbatch - potwór ze swoim ciałem, zasługuje na podziw. Poza tym gra słowem, gestem – cud miód.

„Frankenstein” dostępny jest pod tym adresem na YouTube.

Od czwartku 7 maja 2020, z kolei, dostępny będzie „Antony i Cleopatra” Szekspira z Ralphem Fiennesem i Sophie Okonedo w rolach tytułowych. Póki co trailery zapowiadają się świetnie.

Jeśli nie dla sztuki aktorskiej albo nauki języka warto te spektakle zobaczyć dla wybitnej scenografii i charakteryzacji. Realizacja spektaklu w ich wykonaniu jest naprawdę znakomita. Skorzystajcie z okazji i cieszcie się tą inicjatywą National Theatre. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *